Hakkımızda

Türkiye Motosiklet Platformu her ne kadar 2013 yılında kurulduysa da faaliyetleri tam olarak 2000 yılında başlamıştır. Bugün 185 kulübü bünyesinde bulunduran platform, sivil toplum örgütü olarak devlet tarafından tanınmış ve yaptığımız tüm etkinliklerde bütün kapılar biz sürücülere sonuna kadar açılmıştır.
Platform kortejlerinde sadece Türk bayrağı taşır asla başka bir bayrak veya sembol taşınmasına müsade etmez. Siyasi kuruluş yada belediyelerden yardım kabul etmez. Motosiklet camiasında birey yada kulüp olan, etik olan tüm sürücüleri bünyesine ayrım yapmadan kabul eder. İlk olarak 2000 yılında, bugün geleneksel olan Bağdat Caddesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı motosiklet korteji düzenlenmiş ve Edirnekapı Şehitliğine sürülmüştür. Motosiklet sevdalılarının bu korteje olan ilgisi ile platform, sırası ile her yıl düzenli olarak alttaki kortejleri yasal izin ile düzenler.
18 Mart
18 Mart’ın ilk hafta sonu Şehitler Bizi Bekler sürüşü ile cumartesi ve pazar toplu olarak Çanakkale’ye sürüş düzenlenir, orada kortej yapılır ve mevlüt okutulur.

23 Nisan
Kimsesiz çocukları ziyaret edilir ve bayram coşkusu yaşanır.

19 Mayıs
Bağdat Caddesinden hareket ile Edirnekapı şehitliğine sürülür şehit aileleri ve gazilerimiz ile buluşulur ve o gün şehitlikte saygı duruşu ,istiklal marşı sonrasında mevlüd okunup ikramlar yapılır .

30 Ağustos
Bağdat Caddesinden hareket ile Edirnekapı şehitliğine sürülür şehit aileleri ve gazilerimiz ile buluşulur ve o gün şehitlikte saygı duruşu, istiklal marşı sonrasında mevlüd okunup ikramlar yapılır. 29 Ekim Bağdat Caddesinden hareket ile Edirnekapı şehitliğine sürülür şehit aileleri ve gazilerimiz ile buluşulur ve o gün şehitlikte saygı duruşu, istiklal marşı sonrasında mevlüd okunup ikramlar yapılır.
10 Kasım
Dolmabahçede erken saatte buluşulur ve törene katılırız, Platform tamamen gönüllülük esası ile çalışır ve sadece sosyal sorumluluk projelerinde yer alır .

Motosiklet Camiasına Özel Projeler

· Motosiklet fuarlarına her yıl düzenli katılım ve burada sosyal projeler icra edilmesi.
· Festival Organizasyonları ve yapılan organizasyonlara destek.
. Eğitim Festivali ( Türkiye’de ilk ve tek )
· Dünyanın iki kıtayı birbirine bağlayan en büyük korteji Guiness Rekoru denemesi.
· Uluslararası motoskletli gezginlerin misafir edilmesi.
· T.M.P genel merkezi aracılığı ile tüm camiaya ücretsiz eğitim ve toplantı imkanı veren tek kurumuz.
· Motosiklet üreticileri camia menfaatine görüşmeler.
· Dünyada sadece 3 örneği olan Motosiklet Gazetesinden ilkini Türkiye’de hayata geçmesi.
· Motosikletçilerin tüm sorunlarını çözmek için tüm yetkililerle görüşmeler ve takibi.
· Kullanmıyosan Paylaş ( Motosiklet ekipman paylaşımı ile ekipman kullanımının artışı ile yaralanma ve ölümlerin önüne geçilmesi )
· Motosiklet ve Motosikletçiler belgeseli
· TMP TV youtube kanalı ile motosikletçilerin ve öne çıkan kişilerin camiayla buluşması için özel yayınlar.
· Ücretsiz motosiklet eğitimleri ve eğitimin önemini anlatan çalışmalar.

Sosyal Projeler

· Kan bağışı organizasyonları
· Organ Bağışı organizasyonları
· Lösevle ve lösemili çocuklarla etkinlikler
· Huzur evi ziyaretleri
· Çocuk yuvaları ve Islah evleri ziyaretleri
· Kadın ve çocuk istismarına karşı özel çalışmalar ve örgütlenme
· Hayvan barınakları ziyaretle ve yardımları
· Türkiye’nin her yanına Kitap, giysi ve okul yardımları organizasyonları ya da destek etkinlikleri
· İhtiyaç sahipleri ve özel durumu olan kişilere destek veren tüm kurumlara destek, işbirliği ve çözümler üretmek
· Farkındalık Sürüş ve etkinlikleri.

Türkiye Motosiklet Platformu Sosyal medya ve özel iletişim kanalların üzerinden haberleşir ,etkinlik açar ve kısa sürede 1000 lerin üzerinde sürücü ile belirlenen disiplin ve yasal izinleri alarak hareket eder. Platform başkan, başkan yardımcıları, organizasyon ekibi, kaptan, basın sorumlusu, ve güvenlik ve sağlık ekipleri ile çalışır. Bu gurubun iç adı “Elini taşın altına koyanlardır ve 40 kişiden oluşur.

Basında T.M.P için “ Türkiye Motosiklet Platformu” ve “ Zafer Fatih ÖZSOY” anahtar kelimeleri ile tüm haberlere ulaşabilirsiniz.