Tarihçe

tmpmerkezTürkiye motosiklet camiasında önde gelen kulüplerin desteği ile yola çıkan oluşum, Türkiye Motosiklet Platformu (TMP) adı altında kuruluyor. Başkan Özsoy, “Geçmiş yıllarda önemli projelere imza atan kulüpler artık tek bir çatı altında toplanabilecekler.” dedi.

Pendik’te yapılan ve yirmi üç motosiklet kulübünün katılımıyla gerçekleşen kurucular toplantısında, Türkiye Motosiklet Platformu çatısı altında birleşme kararı alındı. Yönetimin belirlendiği ve üyelerin kabul edildiği toplantıda Zafer Fatih Özsoy, oy birliği ile başkan olarak seçildi. Özsoy ilk açıklamasında şunları söyledi, “Bugün motosiklet camiamız için önemli bir gündür. Bugüne kadar yanlış oluşumlarla ve sorumsuzca davranışlarla, bu camiaya en büyük zararları yine bizler verdik. Bugün silkelenip kabuk değiştirdiğimiz gündür. Şu anda devam eden, başlama aşamasında olan veya olgunlaştırmaya çalıştırdığımız projelerimiz var. Çeşitli eğitimler, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları, köprü geçişlerindeki adaletsizlik, motosiklet dostu yollar projesi, sosyal sorumluluk etkinlikleri ve daha olgunlaşma aşamasında olan düşüncelerimiz var. Bunların hepsini bu çatı altında bize destek verenlerle gerçekleştireceğiz. Bizler bu camiadaki sıkıntıları, eksiklikleri kendimize dert edindik ve tek tek bunların üstüne gideceğiz. Türkiye Motosiklet Platformu, camiamız adına hayırlı olsun.”

Yirmi Üç Büyük Kulüp Destekliyor

Türkiye Motosiklet Platformu’na yirmi üç büyük kulübün desteği var. Türkiye’nin bir çok yerinden gelip Pendik’te buluşan kulüp başkanları destek sözü verdiler. Katılımlar hala devam ederken şu anda Türkiye’deki on farklı ilden ve Almanya’nın Türk gruplarından destekler söz konusu. Üst kurul, yönetim kurulu, başkan ve başkan yardımcısının seçildiği toplantıda ilerleyen dönemlerde çalışma gruplarının da oluşturulacağı fikri benimsendi.